Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Powrót do aktualności »

FLXFinish+. Magiczna technologia druku wielkoformatowego

23.03.2023
FLXFinish+. Magiczna technologia druku wielkoformatowego


Delikatny, jedwabisty mat, czy żywy, dynamiczny błysk?

Teraz nie musisz wybierać – nowa technologia FLXfinish+ daje unikalną możliwość mieszanego wykończenia projektu. Przy naciśnięciu zaledwie jednego przycisku, możesz połączyć mat i błysk na jednym wydruku. 

Jak to działa?
Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii UVgel, możemy uzyskać dużo lepszą kontrolę nad kroplą atramentu. Utrwalając kroplę natychmiast po jej umieszczeniu na nośniku, uzyskamy jej wypukłość - w skali makro miliony wypukłych kropel będą rozpraszały światło, czyniąc wydruk matowym. Natomiast jeżeli kropla upadnie na podłoże, ale damy jej czas na „wypłaszczenie się”, to po utrwaleniu będzie ona odbijać światło w jednym kierunku, co w skali makro będzie sprawiało wrażenie błysku.
To, dlatego plotery serii Colorado jako pierwsze urządzenia na rynku, oferowały prostą w obsłudze funkcjonalność matowego lub błyszczącego wykończenia o nazwie FLXfinish. Teraz idziemy o krok dalej: FLXfinish+ umożliwia uzyskanie mieszanego, matowo-błyszczącego wykończenia wydruku.

Co można stworzyć dzięki FLXfinish+?

  • Wyjątkowe projekty, ozdabiające komercyjne przestrzenie (m.in. tapety czy zadruk podłogi)
  • Przyciągające wzrok opakowania
  • Wyróżniające się na półce etykiety...
  • ...i wiele, wiele więcej.

Dzięki wykorzystaniu niskotemperaturowej technologii UVgel, podłoże nie ulega rozszerzaniu, a kolorystyka wydruku jest stabilna. To oznacza, że z pomocą technologii FLXfinish+ można wykończyć naprawdę szeroką gamę podłoży, a jednym ograniczeniem staje się... wyobraźnia projektanta!


FLX+