Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Powrót do aktualności »

Frezowanie CNC - szybko i precyzyjnie z 321Druk

24.03.2023
Frezowanie CNC - szybko i precyzyjnie z 321Druk

Frezowanie CNC to jedna z najpopularniejszych metod obróbki materiałów, która wykorzystuje precyzyjne narzędzia i sterowanie numeryczne komputerem (CNC - Computer Numerical Control).

Technologia CNC pozwala na precyzyjne wycinanie różnorodnych - nawet bardzo skomplikowanych - kształtów, frezowanie rowków i zagłębień w wielu materiałach.

Proces frezowania CNC jest kontrolowany przez specjalne oprogramowanie CAD/CAM (Computer-Aided Design/Computer-Aided Manufacturing), które pozwala na zaprojektowanie modelu 3D i przekazanie go bezpośrednio do maszyny CNC. Dzięki temu można uzyskać bardzo precyzyjne i powtarzalne wyniki obróbki, co jest szczególnie ważne przy produkcji dużych ilości elementów.

Wycinanie CNC doskonale sprawdza się również w branży reklamowej, której podstawą są gadżety o niestandardowych kształtach, wykonane z różnych materiałów.

Technologia CNC przydaje się do frezowania

  • PCV które używane jest jako m.in. podkład pod szyldy, tablice reklamowe, zabudowę stoisk, konstrukcje przestrzenne, wydruki wielkoformatowe.
  • Aluminium z którego wykonujemy wielkogabarytowe reklam świetlnych oraz reklam wewnętrznych. Bardzo często stosuje się też aluminiowe profile przy tworzeniu np. totemów, tablic informacyjno-reklamowych itp.
  • Dibond do produkcji szyldów reklamowych czy liter 3D
  • Plexi to idealna metoda metoda produkcji znaków graficznych, liter 3D czy szyldów reklamowych.

Centrum obróbcze SERON to także doskonałe rozwiązanie dla branży meblarskiej - świetnie sprawdza się do frezowania frontów lub nietypowych czy skomplikowanych kształtów.

Dzięki temu możemy kompleksowo realizować zamówienia naszych Klientów - począwszy od projektu, poprzez produkcję aż po montaż nawet bardzo szerokich i skomplikowanych zamówień.